28 Ekim 2012 Pazar

BALONLA YOLCULUK!
Merhaba güneşin ve yağmurun iklimi!..
Merhaba bereketin ve eksikliğin incelikleri!..
Evren; insanlarla sınanmakta. Bugün yerden alıp yerleştirdiğiniz her kırgın harf onarılmakta. İnsanoğlu, insankızı, çoluk çocuk kendini tanımadan geçemeyeceği zorlu bir yolda. Hepimizin ortak dileği iyilik, sevgi ve sabrın temsilcisi "barış". Küçüklerine adını verdikleri barış kederi silmeye kararlı. Dualarımız ondan yana.

 Bütün mevsimleri kucaklarken doluyor ellerimiz. Bedenimiz soğukla sıcakla serinlikle gelenin gitmekte olanın her haliyle besleniyor zira. Biz derin sıkıntılarla yoğrulurken daha iyi doğmakta güneş. Nasıl baktığımız, dokunduğumuz bakışlarında sevenlerin. Kolay olmayacak geçmek. Denemek "evladımız" ise denenmek de evimizin yorulmaz bekçisi.
 Kapadokya!.. Bilimin, bilmiyorum dedikçe içimizi dolduran sonsuzluğun sokaklarından sadece bir tanesi. Biricik olan Anadolu ve Mezopotamya'nın nasıl tasarlandığı gözler önünde. Kaya evlerin, camsız, kapısız evlerin açıklığa getirdiği hoşgörüsü Kapadokya. Birbirinden renkli balonların oyalarımıza düştüğü yer.
 Bayram yolculuğuna çıkanların esenlikle, hafiflikle evlerine dönmelerini diliyoruz. Rüzgâr saçlarından eksilmesin. Gün ve gökkuşağı da!..

Sevginiz, neşeniz gerçek muhabbetiniz bol olsun.Hiç yorum yok:

Yorum Gönder